Animefest 2014 ohlédnutí za pohybem

[singlepic id=103 w=240 h=180 float=left]Tradičně úžasní lidé, dokonalá organizace a program non stop. Při jedenáctém ročníku skvělého setkání všech příznivců anime, mangy, všeho japonského a v zásadě především aktivního trávení času, lze snad akci už označit jako tradiční. Dům rytířských ctností se účastnil po čtvrté (tedy v osobách některých členů již po osmé či tak nějak).

Jestliže jsme kdysi pouze o pohybu přednášeli, poslední tři festy jsme vzali komplexněji, pohyb v podobě boje i divadla jsme přímo učili. Loni zavedená Mališčina bofry aréna měla úspěch a letos jsme turnaj zvedli z patnácti na třicet míst. Loni zmizelo poslední volné místo až v průběhu turnaje, letos bylo plno po hodině a půl od zahájení Animefestu! Celkem jsme bofry arénu otevřeli po tři dny na více než 15 hodin. A stále bylo plno. Prostě animáci pohyb, zvláště pohyb doplněný o bušení něčím do někoho, milují.

[singlepic id=101 w=240 h=180 float=right]Workshop Bartitsu (ano bojové umění proslavené Sherlockem Holmesem) byl letos zaměřen na butlery a maidky. Potřeba vyvést neposlušného hosta, ochránit pána před spodinou a v případě dam ochránit svou čest. Ke všem těmto tématům jsme vyzkoušeli chvaty a postupy. Obzvláště vyvedení tylem ucho – páka mělo drtivý úspěch. Tři techniky s příborovou lžící pak nadchly přítomné číšnice a poněkud vyděsili některé muže v párech. Jedinou skutečnou bolest si odnesl kolega Drak, jeho nadšeně přetažený útok se setkal se stejně nadšenou pěstí, naštěstí odkloněnou ze špičky nosu na čelo.

[singlepic id=102 w=240 h=180 float=left]Skoro půlnoc, končí seminář cosplay archetypů v anime. Jung by z vás měl lidi radost! Archetyp šílený geniální zloduch je zjevně nejoblíbenější. Moudrý stařec a nedej bože kladný hrdina pokulhávají daleko za Enšpíglem, bláznem a dítětem (Naruto a spol. stále na čele cosplay postav).

Byl to skvělý víkend, šermovali jsme, zápasili s postavami na divadelní scéně i navzájem v sebeobraně. Dům rytířských ctností, tedy náš tým, parta kolem bofry arény a instruktoři pohybových aktivit, všichni se těšíme na další setkání s vámi. Třeba na semináři Bartitsu o víkendu, nebo celý týden na Festivalu Fantazie v Chotěboři, kde budeme řádit na linii MoveCon, od pondělí do neděle. A jasně, bofry bereme s sebou!