Již 8/10/2016 Zážitek ve stylu Tří mušketýrů – příběhy rapíru a pláště

Znáte jistě „Tři mušketýry“. Milujete romantiku doby duelů? Líbily se vám souboje ve filmu s Yorkem, v seriálu BBC? Máte duši bojovníka či snílka?

Pak je tu ideální den pro vás.

Budeme se bavit, bezpečnou zážitkovou výukou šermu. Inspirací při provádění skutečných historických technik nám budou knihy a filmy, možná realita a hra na ni.
Vyzkoušíme si jak zacházet s kordy, rapíry, dýkami a plášti. Vše co znáte s filmů a o čem se odvážíte snít, body a seky, chůze v postoji, kroužení kolem protivníka, otočka jako ve filmu a… ve skutečnosti.
Souboj a rituál, bez pozdravu na kolbiště nelez, nebo to bylo jinak? Bodnutí do zad není vražda? A co s tím? Libo-li odzbrojení a zajetí pana Rocheforta, nebo boj s přesilou u mlýna? Nebudeme střílet, ale prohlédneme si mušketu i pistole.
Na vaše přání oživíme nejlepší scény a vychytávky s důrazem na funkční pojetí.
Prosím sdílejte, i pokud se sami neúčastníte a bavilo by přátele.
Vše potřebné půjčíme, stačí obuv a oděv do cvičebny. Věk od 15!

Kdy: Sobota 8. 10. 2016 Kde: Dům rytířských ctností Brno, Hermannova 3, Starý Lískovec.

Náklady 500/800/600 člen spolku/ host/skupiny osob od dvou, prosím vážné zájemce, aby mimo přihlášky emailem poslali závazně 500 na účet 7227680217/0100 u KB.
Přespání možné pátek i sobota 50/noc. Sprchy, kuchyňka, klubovna, žíněnky na zem.

Registrujte a informujte se prosím emailem info@drcbrno.cz nebo sms 603418065, garance míst a bonusy jen pro registrované.

Lektoři: Mgr. Robert Waschka (33 let praxe). Případně asistenti DRC (min. 5 let praxe).