Thajské masáže

Pro objednání a domluvu termínu masáže kontaktujte: 
Petr Vlček, 605 469 392, petr.gold@atlas.cz

Cena:
600 Kč / hod pro členy DRC.
1100 Kč / hod pro NEčleny DRC.

 

Zakladatelem thajské masáže byl velmi vážený a uznávaný ájurvédský lékař a velký jogín Shivago Komarpaj, který je dodnes velmi uctívaný v celém Thajsku. Masáž se stala součástí tradiční thajské medicíny. Jde o starověké léčitelské umění dříve provozované výhradně v thajských buddhistických chrámech, kde se po staletí vyvíjely různé přístupy, techniky a styly. Běžně se učení předávalo z učitele na žáka, nebo v rodinách z generace na generaci.

Thajská masáž je metodikou práce s tělem, spojují se zde prvky akupresury a jógy. Tlakové body sledují energetické dráhy – tzv. sény. Práce na energetických drahách spojená s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády a umožňuje návrat ztracené vnitřní rovnováhy fyzického a duševního těla. Masáž se provádí na speciální masážní matraci na oblečeném těle. Masér často mění polohy – klek, sed, stoj a k masáži používá palce, prsty, dlaně, předloktí, lokty, kolena i chodidla. Je to spojení meditace, soustředění, tlaku a současně protahování (natahování) svalů a kloubů. Dochází k intenzivnímu ovlivnění hlubokých struktur.

 

Thajská masáž se tedy skládá ze šesti hlavních částí:

1) Jógových cvičení starých tisíciletí, při kterých dochází prostřednictvím statických poloh k natahování svalů, uvolňování napětí se současným relaxováním mysli. Praktikování jógy připravuje tělo na THAI masáž. Množství těchto pozic je využíváno přímo.

2) Cvičení THAI masáže mají název i jako jóga pro lenošné, což znamená, že přijímající je vlastně aktivní účastník masáže. Terapeut (masér), neustále se pohybující a cvičící s klientem má taktéž benefit z jednotlivých cvičení. Takže THAI je masáž, při které mají užitek jak přijímající, tak i dávající.

3) Meditace, která je neoddělitelnou součástí celého procesu. Masér se snaží cvičit v meditativním stavu, což umocňuje celkový vliv THAI masáže. Praktikování jógy pomáhá připravit nejen tělo, ale i ztišit a uklidnit mysl.

4) Reflexologie, pomocí které se masírující soustřeďuje na reflexní plošky na nohách, rukách, uších a tváři klienta.

5) Akupresura, čili při THAI masáži se pracuje po jednotlivých energetických dráhách – sénech. Na těle odstraňuje jak napětí, tak i blokády, takže energie může téct volněji. Je to obdobné jako při akupunktuře, jen na místo používání jehel se pracuje dlaněmi rukou, prstami, palcemi, loktami a nohami.

6) Léčení. Kombinací všeho výše zmíněného, jako je jóga, meditace, reflexologie a akupresura, se THAI masáž stává svojí podstatou neopakovatelným léčitelským uměním, které pomáhá zlepšit zdraví zákazníka.

 

Pro objednání a domluvu termínu masáže kontaktujte: 
Petr Vlček, 605 469 392, petr.gold@atlas.cz

Cena:
600 Kč / hod pro členy DRC.
1100 Kč / hod pro NEčleny DRC.

[singlepic id=129 w=320 h=240 float=left]